19 Ekim 2016 Çarşamba

Son zamanların en iyi yabancı dizisi "Westworld"Normalde insanların öve öve bitiremediği ve bir trend gibi herkesin konuştuğu dizileri, filmleri ve kitapları okumamak gibi tuhaf bir huyum var. Ne zaman insanların ağzından düşer ben o zaman izlerim veyahut okurum. Topluma karşı olan duruşumu da bu şekilde rahatça görebilirsiniz :) Peki son zamanlarda insanların deli gibi konuştuğu bu diziyle ilgili şimdi niye yazı yazıyorsun diye soracaksınız biliyorum. Haklısınız ve sakin olun. Evet bütün sosyal medya platformlarında bu diziyle ilgili yorumlar okuyoruz. Henüz öyle elle tutulur gözle görülür olumsuz bir eleştiri görmedim ne yalan söyleyeyim. Şöyle yan gözle bir bakayım dedim konusuna neymiş bu dizi. Baya farklı göründü ve şöyle bir yorum okudum altında ""Game of Thrones" ile yarışacak bir dizi". Yık Ecem tabularını ve başla hemen bu diziye dedim. 
Şöyle ki dizi baya durağan başlıyor. Konuyu okumuş olmama rağmen anlamakta zorlandığım dakikalar olmadı değil. Bolca diyaloglar var ve aynı sahneleri birkaç defa izlemek zorunda kalabiliyorsunuz tabi bu da konu gereği. Ama inanın hiç darlamıyor. Yeni bir dizi arayışındaydım ve gerçekten severek izledim. Önümüzdeki süreçte de sanırım vazgeçemediğim dizilerimden biri olacak gibi görünüyor. Eğer siz de benim gibi dizi arayışındaysanız, izleyecek dizi kalmadıysa Westworld'e bir şans verin derim. 
Şimdi konusundan biraz bahsedeyim, o kadar övdün övdün sadede gel diyorsunuz eminim :) 
Konu günümüz değil, baya gelecekten sesleniyor bize. Teknolojinin artık boyut üstüne boyut atlamış bir dönemi. Mekan 2 yerde geçiyor, birincisi zenginlerin gelip eğlence için takıldığı bir vahşi batı bölgesi, ikincisi ise zenginlere bu imkanı sağlayan bilim adamlarının bulunduğu bir tesis. Bu tesiste yapay zekalar üretilmekte, programlanmakta ve vahşi batıya gönderilmektedir. Zenginlere gelip değişik senaryolarda diledikleri gibi eğlenebildikleri, birilerini öldürebildikleri, fahişelerle takılabildikleri bir dünya sunuyorlar. Konu bilim kurgu aslında ama size hiç öyle bilim kurguların sıkıcı işleyişini hissettirmiyor. Ki ben bilim kurgudan nefret eden biriyimdir. 
Orjinal dilinden izlemek isteyenler için ise ABD yapımı olduğu için dili çok anlaşılır. Oyuncuların oyunculuklarıyla ilgili söylenecek hiçbir söz yok tabi. Hepsi efsaneler. Dizi daha çok ses getireceğe benziyor. Bence bir şans verin derim. 

İyi Seyirler :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...